Koleksiyon Ahestei 6'lı Siyah Parlak Serpantın Kahve Bardağı Set (HMC200200.0066)

0,00
Marka : Koleksiyon
İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : 219,00 TL(KDV Dahil)
İndirimli : 153,00 TL(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* 19,89 TL 'den başlayan taksitlerle
Telefonla Sipariş

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et

Ürün Özellikleri:

İç Hacmi 120 cc 

Bone China porselenden üretilmiş

 

Paket İçeriği: 

6 Adet Türk Kahvesi Yanı Su Bardağıı

 

Ürün Açıklaması:

Anadolu yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin, devletin, felsefi akımların, kültürün doğduğu ve dünyaya yayıldığı yerdir. Sufizm, Türk kahvesi bunlardan bir kaçıdır.

Bone China porselen meşakkatli, incelikle ve sabırla yapılır. Yapım aşamasına Sufi anlayışı eşlik etmektedir. Sabırla yapılan bu porselene İkat desenleri işlenmiştir. İkat desenlerinde antrasit renkleri kullanılır. Tabak kenar detaylarında ve fincan kulpunda altın şerit uygulanır. Türk kahvesi ise nazlı nazlı ağır ateşte pişirilip servisiyle, fincana son dokunuşunu yapar.

Sufizm

Sufizm, yaratıcıya yakınlaşmayı sağlayan düşünüş biçimlerinden biridir. Yapılan tanımlamalar dâhilinde Sufizm’in akıl dışı, sezgi temelli bir düşünce biçimi olduğunu söylemek mümkündür. Temel amaç yaratıcıya ulaşmaktır ve bu yolda başa gelen her cefa çekilmelidir. Temel hedef ise yaratıcı yolunda insan-ı kâmil olabilmektir. Olgun insan anlamına gelen kelime, tüm sufilerin hayalidir. Tüm kötü alışkanlıklarından, art niyet ve kırıcılıklarından uzaklaşan Sufi, sonunda insan-ı kâmil olabilir fakat bu belki bir ömür sürdüğü halde başarılamayan bir amaçtır. Dikkat, azim ve fedakârlık gerekmektedir.

Bone China porselen ürünlerimiz, dana kemiğinin kemik tozundan üretilir. Doğal bir üründür. Meşakkatli işlemlerden geçen Bone China Porselen ince işçilikle ve özenle yapılır. Pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Yapımından dolayı ışığı geçirebilme özelliğine sahiptir.

 

Türk Kahvesinin Tarihi

Yaklaşık 500 yıl öncesinde Osmanlı topraklarına giren ve hızla yaygınlaşan kahve; tarihi, ismini verdiği yapılar, içme ve sunulma biçimi, yapımında kullanılan araçlar ile Türk kültüründe özgün bir yere sahip. Zengin bir kültürel temele dayanıyor olması dolayısıyla da 2013 yılında UNESCO tarafından "İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi” ne dâhil edilen bir değer.

- Türk kahvesi dünyanın en eski kahve pişirme yöntemiyle hazırlanır.

- Türk kahvesi geleneksel olarak su ve lokum ile birlikte ikram edilir.

- Kahve, Türk geleneklerinden biri olan kız isteme törenlerinin ayrılmaz parçasıdır.

- Kahvenin dibinde kalan ve içilmeyen telve Türk kahvesine özgü fal geleneğinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur.